Продавець ТОВ "ГранБудПлат"/ ФОП МЕЛЬНИК Ю.В. розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
21 відгук
Комплексний підхід до побажань у виборі каменю та монтажу!
ГРАНІТНІ ВИРОБИ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА
+380 (93) 496-79-00Стіл замовлень
+380 (98) 268-43-84Розрахунок вартості проєкту
+380 (63) 742-07-10Консультація
Додати відгук

Види і особливості використання гранітного бордюру

Види і особливості використання гранітного бордюру

Для виробництва вуличних бордюрів використовують безліч матеріалів, починаючи від звичного всім від бетону до полімерних складів. Особливе місце тут займають вироби з натурального каменю - граніту. Природний бордюрний камінь з граніту рідко використовується в масовому дорожньому будівництві, хіба що для реконструкції історичних вуличок і старих доріг. Але в локальних декоративних зонах - у скверах, парках, на приватних територіях гранітні бордюри встановлюються повсюдно. З його допомогою поділяють проїжджу та пішохідну зони, огороджують газони і клумби і т. д.

Розглянемо переваги та різновиди бордюрного каменю. До речі, ви наша компанія пропонує купити бордюр власного виробництва в Україні, тому в статті ми також краско розглянемо специфіку матеріалу на прикладі наших зразків.бордюрний камінь з граніту

Особливості гранітного бордюру

Гранітний бордюр сильно відрізняється від стандартних дорожньобудівельних матеріалів двома особливостями - високою декоративністю і надзвичайно міцністю.

Розглянемо, ніж граніт виділяється на їх фоні:

 1. Низька гігроскопічність не дає матеріалу руйнуватися зсередини. Пояснимо. Головний ворог будь-якого дорожностроительного матеріалу або матеріалу для ландшафту - це волога. Вода потрапляє в пори і затримується в них, що при замерзанні призводить до руйнування пористого матеріалу зсередини. Особливо вразливий бетон, який поглинає до 8% вологи. У той же час показник водопоглинання граніту в середньому становить всього 0,2%.

 2. Твердість граніту становить 6-7 балів за шкалою Мооса, а міцність при стиску досягає 120-250 МПа. Це відносно багато. Таким чином природний гранітний камінь не руйнується від помірної механічного навантаження, стійкий до стирання, подряпин і сколів. Твердіше нього - тільки алмаз, який використовують для розпилювання граніту.

 3. Таким чином, гранітні бордюри служать десятиліттями, на відміну від бетонних, що вимагають заміни кожні кілька років. До того ж, матеріал підходять для реставрації, що знижує витрати на повну заміну в разі необхідності.

 4. Бордюр не вимагає спеціального догляду. Якщо трапилася осідання підстави, або бордюри потрібно використати на іншому об'єкті, очищення або перебирання каменю обійдеться порівняно недорого.

 5. Колір і фактура кожного каменю унікальна. Природа створює унікальний малюнок на кожному елементі бортового каменю. При цьому з часом граніт не вицвітає подібно бетону, менше забруднюється і в цілому відрізняється особливою декоративністю.

Ще одне достоїнство цього матеріалу - його доступність в Україні. Безліч родовищ граніту зосереджена в Східних регіонах нашої країни, що робить матеріал доступним у всіх сенсах для місцевих підприємств. Вам не потрібно довго чекати або витрачати додаткові кошти на складну логістику: ми доставляємо бордюрний камінь в лічені дні.

Отже, що ми маємо в сухому залишку: бордюри з граніту служать, як мінімум, в 4 рази довше, ніж інші види бордюрів, особливо це стосується бетонних конструкцій. Вони высокодекоративны і не втрачають естетики з часом.

Що важливо: укладання гранітного бордюру проста: не потрібні спеціальні суміші, підготовка підстави. Їх легко демонтувати і встановити заново.

Основні види бордюрного каменю

Матеріали класифікуються за різними критеріями. Головним чином - за розмірами дорожнього бордюру, де виділяють шість ключових класичних марок – від ДП-1, ДП-6. Також варто виділити:

 • Довжину елементів. Вона допускається у межах від 700 до 2000 мм, при тому відразу для всіх типорозмірів гранітного бортового каменю). В нетипових проектах параметр залежить від вимог замовника;

 • Породу і кольори каменів. Найчастіше бордюри робляться з сірих, чорних, червоних порід. У нас представлені Покостівка, Лабрадорит, Корнинський та інші.

 • Форму. Стандартні і нестандартні.

 • Спосіб обробки. Пилений, колотий, полірований камінь – основні варіанти підготовки поверхні.

Розглянемо детальніше.

Розміри бордюрного каменю

Типовий розмір бортового каменю, тобто, бордюру регулюється держстандартами України. Існуючі стандарти беруть початок ще з радянських часів, які були регламентовані ГОСТ 6666-81 «Камені бортові з гірських порід».

Цим стандартом керуються проектувальники при розробленні проектів будівництва житлових комплексів, автодоріг, парковок та інших територіальних одиниць і в Україні.

Розглянемо основні типорозміри.

Маркування ДП вказує нам на форму виробу, де:

 

«Р» — граніт;

«П» — прямокутний.

За способом обробки гранітний камінь може бути полнопиленым, пилено-колотим, полірованим, термооброблені. В основному використовується пиляний матеріал. Така обробка робить камінь більш естетичним, довговічним і зручним в укладанні. На виріб нерідко завдають фаску під кутом 45 градусів, тобто обробляють торець з лицьового боку.

Граніт може мати відшліфовану глянсову поверхню, мати матові грані, а також бути обробленим спеціальної газової пальником. Колоті бортові камені з граніту мають шорстку поверхню і нерівні грані, стилізовані під старовину.

ДП 1

Типовий гранітний бордюр ДП 1 щодо компактних розмірів. Універсальний у використанні. Розмір кожного елемента становить 300*150 міліметрів, а маса погонного метра не перевищує 120 кілограм. Цей тип бордюрної плитки використовується повсюдно для огородження і зміцнення тротуарного полотна, огорожі проїзної частини, оформлення газонів і клумб, огорожі під'їздів у житлових будинків і т. д.

ДП 2

Типоразмеры “гранитный бордюр ГП 2” и “ГП 3” схожи - их также используют для ограждения дороги, как и предыдущий тип. Но более специфично. Двухсоткилограммовые погонные метры материала ГП 2 с поперечным сечением 400*180 миллиметров чаще всего используют на съездах, распределительных полосах и в тоннелях.

ГП 3

Типовый гранитный бордюр ГП 3 будет покупнее. Поперечное сечение - 600*200 миллиметров, при этом вес погонного метра варьируется в пределах 300-330 килограмм. Распространены при строительстве мостов и путепроводов.

ГП 4

Самый легкий и компактный бордюр после ГП 5. Используется в ландшафтном дизайне и дорожном строительстве для размежевания тротуаров и “зеленых” зон.

Этот небольшой бордюр гранитный ГП 4 имеет размеры 200*100 миллиметров, при весе погонного метра в 54+ килограмма.

 

ГП 5

Ну и самый небольшой вариант гранитного бордюрного камня, весом примерно 45 килограмм за погонный метр и размером в поперечном сечении 200*80 миллиметров. Чаще всего его заказывают для оформления ландшафта на дачных участках. Так, гранитный бордюр ГП 5 лучше всего подойдет для благоустройства газонов, клумб и дорожек.

Прочие виды

Также на рынке представлены бортовые камни типа:

 • ГПВ с 3-сантиметровой фаской, размером 200*150 миллиметров для ограждения въездов с проезжей части улиц на тротуары;

 • Криволинейные бордюры с аббревиатурой ГК. Камни здесь выпилены в форме сегмента окружности. Такое решение обходится дороже, чем сегментная укладка, но выглядит эстетичнее. Можно укладывать целые повороты под 90, 180 градусов одним или двумя кусками там, где было бы 5-6 прямых сегментов.

Последний применяется там, где проектом предусмотрено плавное закругление для въезда во двор или на перекресток.

Как выбрать качественный бордюрный камень

При выборе обращайте внимание на следующие нюансы:

 • бортовые камни должны быть выпилены из горных пород, не затронутых выветриванием;

 • обращайте внимание на отсутствие трещин и сколов;

 • перед покупкой спрашивайте характеристики морозоустойчивости по ГОСТ;

 • поверхность блоков обязательно должна быть обработанной;

 • если на торцевой грани есть неровности, то они не должны выступать за плоскость обработанной полоски этой грани.

Выбирайте лучшее!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner